POSIADANIE ZWIERZĄT – PLUSY I MINUSY

Zakup zwierzaka jest coś, co musi być dobrze zastanowił. Wiele osób w pośpiechu tylko do stwierdzenia, że ​​podjął złą decyzję później. Wyboru dokonać nie tylko konsekwencje dla własnego życia, ale jest to również wybór zrobić dla innej żywej istoty.
niepożądany zwierzę jest bardzo nieszczęśliwy zwierzę, nawet jeśli jest to fizyczne potrzeby są zaspokajane. Każdego roku tysiące psów, kotów, królików, żółwie, chomiki są wyrzucane na ulice przez ich właścicieli, ponieważ dotarcie do błędnej decyzji było tak łatwe.
Jako człowiek rozważny i odpowiedzialny jesteś będzie chciał upewnić się, że można dostać tylko zwierzaka, jeśli można dać mu dobre życie z tobą.
Więc zacznijmy z zalet posiadania zwierzaka, zanim przejdziemy do faktów, które przemawiają przeciwko trzymania zwierząt domowych.
Pro
  • zwierzę przynosi szczęście i radość w swoim życiu.
  • Zwierzę daje możliwość podzielenia się swoją miłość i opiekuńczy.
  • Jeśli mieszkasz na własne zwierzę trzyma firmę.
  • Zwierzęta dają bezwarunkowej miłości – nie obchodzi mnie, kim jesteś, kim jesteś i ile można zarobić
.
 • Zwierzęta wspaniałe towarzyszami dla dzieci, pomagając im w czasach kryzysu emocjonalnego lub kłopoty, jak również edukowanie ich o naturze i niebędących ludźmi.
 • Dzieci uczą się, jak być bardziej wyrozumiały, cierpliwy i odpowiedzialny za swoje działania, kiedy dorosną ze zwierzęciem.
Con
 • Posiadanie zwierzaka oznacza bycie odpowiedzialnym za inną istotę, która całkowicie zależy od jego opiekuna. Odpowiedzialność ta może być doświadczane jako ciężar w czasie.
 • Jeśli prowadzi bardzo aktywne życie jest odpowiedzialny za fizyczne, jak i emocjonalne potrzeby zwierzę może zbyt wiele wykrzesać.
 • Kto będzie dbać o swojego zwierzaka, gdy idziesz na wakacjach lub broń Boże, jeśli masz iść do szpitala?
 • Zwierzęta mają swoje potrzeby fizyczne, tak jak my. Muszą jeść i pozbyć się odpadów. Oznacza to, że trzeba będzie pogodzić się z niektórych zapachów w domu, bez względu na to, jak czyste zachować swoje zwierzę. Jeśli jesteś bardzo dumny domu, a może nawet nieco kompulsyjne, jeśli chodzi o bakterie, jeśli chcesz się nieposzlakowaną miejsce do zamieszkania, sierść zwierzęca sierść i może nie być dla ciebie.
 • Trzymanie zwierząt domowych może być dość kosztowne. Potrzebujesz pieniędzy, aby nakarmić zwierzę i świadczenia opieki zdrowotnej. W zależności od gatunku może stanowić znaczne sumy w każdym miesiącu.
 • Znam wielu dobrych serca ludzi, którzy niedoceniane ten ważny czynnik tylko znaleźć się w poważne długi po chorobie swojego ukochanego zwierzęcia. Wystarczy wyobrazić sobie zawód miłosny posiadania zwierzaka uśpić tylko dlatego, że nie mógł znaleźć pieniądze na opłacenie niezbędnych operacji lub leczenia!
Mimo to istnieje wiele zwierząt na rynku, które są nadaje się do wszystkich różnych stylów życia, nie wolno nam zapominać, że zwierzęta to istoty, które w pełni polegać na swoich ludzi.
Jeśli w końcu zdecydujesz się dostać towarzysza zwierząt, upewnij się wybrać zdrowy okaz w dobrej Stan don ‚się ponieść jego słodkich spojrzeń i w razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza weterynarii
Pamiętaj:.! zwierzę jest na całe życie

Komentarze

Popularne posty