Tresura psów - Dlaczego psy ciągnąć za smycz i jak go zatrzymać

Tresura psów - Dlaczego psy ciągnąć za smycz i jak go zatrzymać

Jak można wyłowić właściciela laboratorium stojącego w grupie właścicieli psów?

Odpowiedź: Właściciel laboratorium jest jednym z procy na ramieniu, podbitym okiem i za pomocą kul.

To kiepski żart, że kiedyś powiem, gdy kiedykolwiek robiłem jeden z moich smyczy seminaria spacerowych. Kiedyś robiłem seminaria weekendowe tylko na smyczy spacery i zawsze powiedział, że zły żart powodu wypadku do którego doszło krótko po otworzyłem swoją firmę szkolenia psów.

Widzisz, jeden sobota po południu kończył się dzień zajęć dydaktycznych, kiedy to bardzo miła pani weszła do mojego biura. Wyglądała, jakby była w filmie Rocky. Miała dwa ogromne czarne oczy, kawałek taśmy na nos, a jej twarz była czerwona i opuchnięta.

I okazało się, że jej twarz była spuchnięta od płaczu, zaczęła płakać niemal tak szybko, jak szła w drzwiach. Potem opowiedział o swoim wielkim 90lb. czarny laboratorium, które było przyczyną jej urazów i płacze.

Poszła wyjaśnia, że ​​miała zamiar zabrać swojego psa na spacer, coś, czego absolutnie bał, bo był taki okropny ściągacz. Mógł ją przeciągnąć wokół około trzydziestu minut, biorąc go na spacer był straszny.

Dodała, że ​​na drugi dzień była szykując się zabrać go na spacer. Podobnie jak miała zamiar wyjść z domu, jej mąż zadzwonił do niej. Stanęła jak szła do drzwi. Jej laboratorium był poza domem, a ona była jeszcze w domu.

Jak ona stała w domu gospodarstwa smyczy swojego psa jak był na zewnątrz, jej pies zobaczył kota. Jej laboratorium widząc kota zdjął po jej pełnej prędkości. Miała pętlę smyczy wokół nadgarstka.

z prędkością łodzi ciągnięcie narciarza z wody poszła twarzą do drzwi, łamiąc jej nos i raniąc ją za nadgarstek.

To właśnie wtedy zaczęła płakać - powiedziała, że ​​kocha swojego psa. Był słodki, nie żuć, nigdy nie miałem żadnych problemów housetraining ale nie mogła kontrolować go na smyczy. Wyciągnął ją wszędzie i to stawało się niemożliwe chodzić go w dowolnym miejscu.
Zapewniłem ją, że była we właściwym miejscu i że mamy jej psa chodzenia na smyczy, w żadnym momencie. Kilka dni później pojawił się z nią szczęśliwy, pobudliwy, silnego laboratorium i zaczęliśmy szkolenia smyczy. Wyjaśniłem jej, że najlepszym miejscem do rozpoczęcia szkolenia jest, aby zrozumieć, dlaczego psy robienia pewnych zachowań.

Jeśli chodzi o ciągnięcie istnieją trzy powody, dla których psy ciągnąć. Kiedy zrozumiesz jakie są przyczyny można podjąć kroki, aby rozwiązać problem. Oto one:

Powód # 1: Twój pies nie ma pojęcia, że ​​mają chodzić obok ciebie.

Powód # 2: Sprzeciw reflex.

Powód # 3: Twój pies jest stale nagradzani za ciągnięcie.

Więc spójrzmy na pierwszy powód, dla którego psy ciągnąć - Twój pies nie ma pojęcia, że ​​on ma chodzić na swojej stronie. Kiedy można umieścić psa na smyczy pies nie wie, że on ma chodzić grzecznie na swojej stronie. Twój pies widzi wielki świat przed nim i zaczyna ciągnąć.

Drugi powód wiąże się ze sprzeciwem Reflex. Po zastosowaniu ciśnienia twój pies ma zastosowanie przeciwciśnienia. Zauważasz, że trudniej wyciągnąć z powrotem na smyczy trudniej pies ciągnie.

Trzecim powodem pies ciągnie jest prosta. Twój pies jest stale nagradzani za ciągnięcie. Jeśli twój pies widzi hydrantu, że chce zbadać i wciąga go przez całą drogę, twój pies został właśnie nagrodzony za ciągnięcie. Nieumyślne z twojej strony, ale wciąż nagradzane.

Kiedy zrozumiesz, dlaczego Twój pies ciągnie można podjąć kroki, aby nauczyć psa chodzić na smyczy. Ja zawsze uczą, że sztuczka do chodzenia psa na smyczy jest upewnienie się, nie ma napięcia na smyczy.

Komentarze

Popularne posty